Kariera przelewów internetowych

Kolejną nowoczesną formą płatności, która na całym świecie cieszy się ogromnym uznaniem, są płatności online. Inaczej mówiąc, chodzi o przelewy internetowe i elektroniczne. Mają one ogromne plusy, ponieważ można dzięki nim płacić bezgotówkowo na odległość zarówno za zakupy, jak też pokrywać wszelkie inne zobowiązania finansowe, związane na przykład z relacjami z partnerami biznesowymi.

Zapłacimy tak również wszelkie rachunki zaliczające się w poczet wydatków domowych. Potencjał jest ogromny. Dzięki wdrożeniu pewnych standardów, takich jak chociażby przelewy ELIXIR, istnieje możliwość swobodnej wymiany dowolnych kwot pomiędzy różnymi bankami.

Naturalnie musimy liczyć się z naliczeniem przez nasz bank opłat dodatkowych za dokonany przelew. Zwykle taka sytuacja nie ma miejsca, jeśli przelewamy środki na konto założone w tym samym banku co nasz. Brak opłaty jest też spotykany w przypadku korzystania z zewnętrznych systemów płatności, w ramach których prowizję finansuje pośrednik w postaci serwisu świadczącego usługę tego rodzaju.

Jeśli przelewamy bardzo dużą kwotę pieniędzy lub gdy zachodzą inne okoliczności uznane za bank za czynniki potencjalnego ryzyka, istnieje możliwość wstrzymania takiego elektronicznego przelewu nim nie zostanie on przez klienta potwierdzony telefonicznie. Nie są to jednak zbyt częste sytuacje i w gruncie rzeczy większość osób korzystających z kanałów bankowości elektronicznej nigdy nie będzie mieć z taką procedurą do czynienia. Natomiast same przelewy online zrobiły ogromną karierę i korzystają z nich głównie klienci e-sklepów.